Ako vám pomôže čertov pazúr pri zápaloch a artritíde?

Trápia vás boľavé kĺby, svaly, alebo šľachy? Vedeli ste, že reuma už môže postihovať aj mladých 30-ročných ľudí? Reumu nie je možné celkom vyliečiť, ale viete ju veľmi účinne zmierniť.

Reuma patrí medzi najbolestivejšie chronické ochorenia. 9 z 10 pacientov uvádza ako základnú charakteristiku bolesť. Sprievodnými príznakmi je pocit únavy a stuhnutosť kĺbov. 

 Certov pazur Fleurance nature

 

Čo je to čertov pazúr? 

 

Čertov pazúr (Harpagofyt ležatý) pochádza z Južnej Afriky konkrétne z oblastí Kalahari, je to plazivá trvalka s fialovo-červenými kvetmi. Jeho plody rýchlo drevnatejú s početnými ostňami. Od nich si môžeme vysvetliť aj pomenovanie „čertov pazúr“. Veľmi vzácny je koreň čertovho pazúra, ktorý ma mimoriadnu liečivú silu, pretože obsahuje protizápalovú látku harpagosid.

Čertov pazúr má silné protizápalové pôsobenie, ktoré zmierňuje bolesti hlavne reumatického pôvodu. Čertov pazúr veľmi účinne zasahuje aj do degeneratívnych zmien a prejavov v poškodených kĺboch, alebo v oblasti chrbta. Tlmí bolesť, upokojuje už prebiehajúce zápaly a urýchľuje hojenie. Úľavu poskytuje aj pri migréne.

Najlepšie výsledky dosahuje pri miernej artritíde kolien a bedrového kĺbu. Úľavu poskytne aj pri migréne.

 

Účinky čertovho pazúra na ľudské zdravie

 

plus 5 pôsobí proti zápalom - štúdia dokazuje vplyv potláčania cytokínov (molekuly v tele, ktoré podporujú zápal),

plus 5 doporučuje sa osobám trpiacim reumatologickými ťažkosťami (dna (1), artritída),

plus 5 má analgetické, posilňujúce a sedatívne účinky,

plus 5 výskumy naznačujú, že že pomôcť zmierniť bolesti kĺbov spojených s osteoartrózou (2,3

plus 5 dokáže zmierňovať bolesť najmä dolnej časti chrbta (4),

 

Fleurance Nature pri zbere čertovho pazúra uprednostnila certifikovanú metódu ekologického zberu a výroby. Ide o metódu zberu a sušenia, ktorá rešpektuje vývoj a udržateľnosť tejto rastliny. Zber čertovho pazúra sa uskutočňuje v Namíbii, kde pri každej rastlinke sa vykope malý výkop a použije sa len časť sekundárnych koreňov čertovho pazúra, následne je výkop opatrne zasypaný, aby sa zabezpečil opätovný rast.

 

 Čertov pazúr Fleurance nature

Vyskúšajte náš čertov pazúr

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie