Ako na detox: 5 zdravých tipov z prírody na očistu tela

 Ako na detox Fleurance Nature
Detox nemusí nutne znamenať nezmyselné diéty, doplnky na chudnutie či odvodnenie. Očistiť telo sa dá aj prírodnou a nenásilnou cestou.

 

Na to, aby ste sa pustili do detoxikácie organizmu, nemusíte čakať, až kým sa budete cítiť unavení, prejedení, vystresovaní či chorľaví. Malá troška každý deň pomôže, aby boli vaše telo i myseľ zdravé a produktívne.

Detoxikácia - alebo v skratke detox - je dnes veľmi populárne a často skloňované slovo.

V mnohých predstavách môže evokovať hrozivé diéty, pitie zásadne iba zelených štiav a dodržiavanie striktných pravidiel.

Naše telo je však našťastie od prírody samo naprogramované odstraňovať toxíny a nevyžaduje žiadne špeciálne diéty. To však neznamená, že ho nemôžete podporiť prirodzenou cestou.

Vďaka týmto 5 jednoduchým a praktickým tipom zefektívnite proces detoxikácie vášho organizmu.

 

1Doprajete si každý večer pohárik vína?

Vedeli ste, že viac ako 90% alkoholu sa metabolizuje v pečeni? Pečeňové enzýmy metabolizujú alkohol na acetaldehyd, ktorý je známou chemikáliou spôsobujúcou rakovinu.

Aj keď viaceré pozorovacie štúdie preukázali, že mierna konzumácia alkoholu je prospešná pre zdravie srdca, nadmerné pitie môže vážne poškodiť funkciu pečene.

Alkohol hromadí tuk okolo pečene, spôsobuje jej zápal a zjazvenie. Ak tomu dôjde, pečeň nemôže správne fungovať a vykonávať potrebné úlohy - vrátane filtrovania odpadu a iných škodlivín z tela.

 

Ako na detox Fleurance Nature 2
Víkendy prežúrujete a potom hľadáte zázračné tipy na detox? Čo tak skúsiť to naopak?

 

Nemusíte sa báť, pohárik dobrého kvalitného vína vám neuškodí. Avšak celá fľaša pravdepodobne áno. Preto je obmedzenie alebo úplna abstinencia od alkoholu jedným z najlepších spôsobov, ako udržať váš detoxikačný systém silný a fungujúci.

 

2. Koľko vody denne vypijete?

Voda má pre naše telo oveľa väčší zmysel, než len uhasenie smädu. Reguluje teplotu tela, premazáva kĺby, napomáha tráveniu a vstrebávaniu živín a v neposlednom rade detoxikuje telo odstránením odpadových produktov.

Bunky vášho tela sú musia byť neustále opravované, aby fungovali optimálne a aby štiepili živiny, ktoré vaše telo využíva ako energiu. Tieto procesy však uvoľňujú odpad - vo forme močoviny a oxidu uhličitého -, ktoré dokážu spôsobiť veľké problémy, ak sa hromadia v krvi.

A práve voda prepravuje tieto odpadové látky a efektívne ich odstraňuje močením, dýchaním alebo potením.

Tak už rozumiete, prečo je potrebné dodržiavať odborníkmi toľko omieľaný pitný režim?

 

Ako na detox Fleurance Nature 3
Koľko vody ste už dnes vypili v záujme zdravého vylučovacieho systému?

 

3. Znížte príjem cukru a spracovaných potravín

Cukor, fastfood a spracované potraviny sa dnes považujú za najväčšie zlo a spúšťačov mnohých ochorení. Vysoká spotreba cukrom nabitých a priemyselne spracovaných potravín je spojená s obezitou a inými chronickými ochoreniami, ako sú srdcové choroby, rakovina a cukrovka.

Tieto choroby bránia telu prirodzene sa detoxikovať tým, že poškodzujú orgány, ktoré pri vylučovaní zohrávajú dôležitú úlohu, teda pečeň a obličky.

Nemusíte sa púšťať bezhlavo do diét, stačí, ak obmedzíte sladené nápoje, pridáte si na tanier viac zeleniny a ovocia a nebudete po nociach rabovať chladničku. Vždy platí - všetko s mierou.

 

4. Pomôžte si silou prírody

Bylinky sa už tisícky rokov používajú na liečbu rôznych ochorení a zdravotných stavov. Vďaka svojej dlhej histórii, popularite a vedecky dokázaným účinkom dokážu vhodne podporiť aj detoxikačný proces.

Ako doplnok k zdravej strave a pravidelnému cvičeniu môžete zvážiť začlenenie niektorej z bylín, ktoré sú známe svojimi detoxikačnými vlastnosťami.

 

Ako na detox Fleurance Nature 4
Púpava je veľkým darom prírody pre zdravú funkciu pečene a žlčníka.

 

plus 5 Púpava lekárska

Púpava sa tradične používa ako diuretikum a výskum naznačuje, že môže pomôcť zlepšiť funkciu pečene a žlčníka. Púpava má pozoruhodné výživové hodnoty, obsahuje vitamíny A, B6, C, D a K a tiež minerály, ako železo, draslík, zinok, beta karotén.

plus 5 Koreň lopúcha väčšieho

Koreň lopúcha je po stáročia súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Výskum dokázal, že účinné látky obsiahnuté v koreni „detoxikujú“ krv a podporujú krvný obeh, zlepšujú kvalitu pokožky a liečia kožné ochorenia, ako je ekzém. V koreni sa našli aj antioxidanty a protizápalové látky.

plus 5 Reďkovka čierna

Čierna reďkovka pozitívne vplýva najmä na pečeň, posilňuje zdravé črevá, zlepšuje trávenie. Má antibakteriálne a protiplesňové účinky. Lieči zápaly obličiek, močového mechúra a močových ciest.

plus 5 Fialka trojfarebná

Zvyšuje vylučovanie odpadových látok z organizmu a pôsobí močopudne. Je vhodná pri liečbe akné a pri reumatizme.

 

Najväčšiu službu vášmu telu doprajete kombináciou týchto zázračných rastlín vo forme BIO koncentrátu. Sami určite uznáte, že konzumácia jednotlivo by mohla byť celkom náročná, a hlavne finančne nákladná. Keď budete mať všetky 100 % prírodné zložky v jednom praktickom produkte, detoxikačný proces bez problémov naštartujete na maximum.

Detox koncentrát Fleurance Nature
Doprajte svojmu telu 100 % prírodnú podporu detoxikačného systému.
 

 

 5. Nepodceňujte zdravý spánok

Zabezpečenie primeraného a kvalitného spánku každú noc je nevyhnutnosťou na podporu zdravia vášho tela a tiež prirodzeného detoxikačného systému. Spánok umožňuje mozgu reorganizovať a dobiť sa, ako aj odstrániť toxický odpad, ktorý sa v tele nahromadil za celý deň.

Doprajte si kvalitný spánok, chodievajte spať včas, dbajte na to, aby vás v noci nerušilo modré svetlo vyžarované z mobilných zariadení či obrazoviek.

Ako na detoc Fleurance Nature 5
Kvalitný, ničím nerušený spánok je pre detoxikáciu veľmi dôležitý.

 

Valeriána lekárska – lieči nespavosť v noci

 
 
Problémy so zaspávaním, nočné budenie... nespavosťou trpí až jeden z piatich opýtaných. Pre pokojné noci a kľudný  spánok sú niektoré rastliny vzácnym spojencom o ktorých si povieme nižšie.
  

plus 5 Valeriána lekárska (kozlík lékařský) je bylina s ukľudňujúcimi účinkami na nervový systém a je používaná pri nespavosti. Pomáha prekonávať chronické poruchy spánku, depresie, hysterické stavy a žalúdočnú nervozitu.

plus 5 Hloh obyčajný upravuje poruchy srdcového rytmu a znižuje rozsah ischemických porúch srdcového svalu, znižuje krvný tlak, pôsobí proti nervozite a poruchám spánku.

plus 5 Mučenka opletavá sa používa pri nespavosti, upokojenie nervového napätia (až hystérie) a proti migréne. Pomáha pri bolestiach spojených s menštruáciou.

 Obsiahnuté prírodné látky sú nenávykové!
 
Valeriana lekarska_1
 
 
 

Ako vidíte, nesnažili sme sa nalákať vás na nezmyselné balasty, zaručené doplnky na odvodnenie, doplnky, vďaka ktorým schudnete, či na pitie zelerových štiav. Ak je vaše telo zdravé, má prísun kvalitných potravín, dostatok spánku, pohybu a oddychu, funguje perfektne aj samo. A ak sa ho snažíte podporiť a pomôcť mu, je vždy najlepšie urobiť to prírodnou cestou. Za tým si stojíme :-)