MUDr. Martin Chovanec

 

MUDr. Martin Chovanec je uznávaný slovenský ortopéd, ktorý sa špecializuje na liečbu ochorení pohybového aparátu. Zahŕňa to chirurgickú aj nechirurgickú liečbu zlomenín, artritídy a ďalších degeneratívnych ochorení.

Osobný život

Martin Chovanec sa narodil 15. augusta 1980 v Bratislave. Po absolvovaní strednej školy sa rozhodol venovať medicíne a špecializovať sa na oblasť, ktorá mu umožňuje pomáhať ľuďom zlepšovať fyzickú mobilitu a kvalitu života.

Vzdelanie a kariéra

MUDr. Chovanec úspešne absolvoval Lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, kde získal ocenenia za vynikajúce akademické výsledky a výskum v oblasti ortopédie. Po získaní atestácie v ortopédii začal pôsobiť v ortopedickej ambulancii Nemocnice s poliklinikou Bratislava.

Profesionálne príspevky a ocenenia

MUDr. Chovanec je aktívnym výskumníkom a prispieva do mnohých vedeckých publikácií zameraných na nové metódy liečby v ortopédii. Jeho práca bola ocenená na národnej i medzinárodnej úrovni. V roku 2020 získal ocenenie Slovenskej ortopedickej spoločnosti za prínos v oblasti minimálne invazívnej chirurgie.

Pracovné pôsobenie

Ako ortopéd sa zameriava na diagnostiku, liečbu a manažment ochorení pohybového aparátu. V praxi využíva moderné technológie a terapeutické metódy, spolupracuje s fyzioterapeutmi a rehabilitačnými špecialistami, aby pacientom poskytol čo najlepšie možné výsledky.

Prínos k spoločnosti a ďalšie aktivity

Okrem svojej praxe sa MUDr. Chovanec venuje vzdelávaniu budúcich lekárov a ortopédov. Pôsobí ako mentor a lektor a pravidelne prednáša na seminároch a workshopoch o pokročilých technikách a postupoch v ortopédii.

Sociálne siete:

 linkedin logo