Koronavírus (Covid-19) u detí: Aké sú príznaky u detí?

adhd bioliek

V tomto článku sa dočítate:

 
 

1. Aké sú hlavné príznaky Delta mutácie u detí?

Je ešte príliš skoro na to, aby sme zistili, či existujú významné rozdiely v symptómoch variantu Delta v porovnaní s predchádzajúcimi variantmi.
Spoločnosť Yale Medicine uviedla, že pri variante Delta je kašeľ a strata čuchu menej časté, pričom medzi hlavné príznaky patrí bolesť hlavy, bolesť hrdla, nádcha a horúčka.
 
"Najčastejšími príznakmi u detí a dospievajúcich sú horúčka a kašeľ, pričom gastrointestinálne symptómy a vyrážka sa vyskytujú oveľa menej často," povedal doktor Michael Grosso, hlavný lekár a pediater v Huntingtonskej nemocnici Northwell Health.
 
Predtým väčšina detí s COVID-19 nemala žiadne príznaky. Variant Delta môže vytvárať viac symptómov u väčšieho počtu detí, než sme videli v predchádzajúcich vlnách pandémie.
 
"Bez ohľadu na [variant], rodičia musia byť informovaní o ďalších chorobách spôsobených COVID-19 u mladých ľudí," povedal Grosso.
Jednou z vážnych chorôb, na ktoré treba dávať pozor, je multisystémový zápalový syndróm u detí (MIS-C).
 
"MIS-C je neobvyklá a závažná komplikácia primárneho COVID-19, začína sa prejavovať niekoľko týždňov po počiatočnej infekcii," povedal Grosso.
 
 
Príznaky MIS-C zahŕňajú:
 • bolesť brucha (žalúdka)
 • krvavé oči
 • bolesť na hrudníku
 • hnačka
 • vyčerpanie
 • bolesť hlavy
 • nízky krvný tlak
 • bolesť krku
 • vyrážka
 • vracanie
 

2. Kedy by som mal otestovať svoje dieťa na COVID-19?

"Nechajte svoje dieťa otestovať, ak má príznaky horných dýchacích ciest," povedal Offit.
Deti s ktorýmkoľvek z vyššie uvedených symptómov musia byť vyšetrené pediatrom.
 
Podľa Offitu, ak je u vášho dieťaťa pozitívny test na COVID-19, dieťa by malo byť izolované a umiestnené do karantény, kým mu nezmiznú príznaky.
 
Grosso dodal: "Ak vyjdú vášmu dieťaťu pozitívne testy na COVID-19, ale nie je potrebné navštíviť nemocnicu, rodičia by mali sledovať problémy s dýchaním, príjem tekutín a čo je najdôležitejšie, celkový stav."
 
Je dobré nosiť respirátory vo vnútri priestorov a mať otvorené okná pre vytvorenie prúdenia vzduchu v miestnosti.
 
"Pokúste sa vyčleniť kúpeľňu pre nakazeného, ak je to možné," povedal Grosso. "Nakoniec, prevencia je vždy lepšia ako liečba." Pre školopovinné deti, ktoré sa vracajú v septembri do školy, sú rúška ako aj pre učiteľov a ďalší personál kľúčové. A netreba dodávať, že všetci, ktorí majú nárok, by mali byť zaočkovaní. “
 

3. Deti a COVID-19

Napriek tomu, že prípady hospitalizovaných deti s vážnym priebehom ochorenia COVID-19 sú relatívne zriedkavé, stávajú sa. Deti s COVID-19 môžu stále prenášať túto chorobu na rizikovejšiu populáciu.
 
A stále si nie sme vedomí dlhodobých účinkov COVID-19 na deti.
 
"Deti môžu na COVID veľmi ochorieť a to najmä tie, ktoré majú základné zdravotné problémy," povedal Dr. Michael Grosso, hlavný lekár a pediater v Huntingtonskej nemocnici Northwell Health.
 

4. Mali by deti zostať doma a nechodiť do školy?

Na túto otázku neexistuje správna odpoveď.
 
"To, čo sme videli u znovuotvorení škôl je, že dokážeme obmedziť prenos viacúrovňovým prístupom," povedala doktorka Karen Acker, odborníčka na detské infekčné choroby v NewYork-Presbyterian/Weill Cornell Medicine.
 
"Existuje niekoľko opatrení na implementáciu tohto prístupu." Mali by sme deti nabádať, aby nosili rúška a respirátory v interiéri, ako aj pri vzájomnom hraní sa. "Tiež by sme mali požadovať nosenie rúška a respirátorov u všetkých zamestnancov škôl a učiteľov." Som pevne presvedčená, že vakcína je jediná vec, ktorá nás [dostane] z tejto pandémie, takže som veľkým zástancom vakcíny pre všetkých učiteľov a zamestnancov. “
 
Ako sa rodina rozhodne poslať deti do školy, je na rozhodnutí rodiny. Každá rodina musí zvoliť individuálny prístup a určiť, aká je prijateľná miera rizika a aké sú jej priority.
 
"Ak sa nachádzate v oblasti krajiny, kde prenos nie je taký vysoký, mali by ste poslať svoje deti do školy," povedala doktorka Acker.
 
 

5. Ako udržať deti v škole v bezpečí počas pandémie COVID-19

Web HealthyChildren.org, ktorý prevádzkuje Americká pediatrická akadémia, prišiel so zoznamom opatrení, ktoré môžu rodiny a školy prijať, aby boli inštitúcie počas pandémie v bezpečí. Medzi odporúčani patríi:
 • vakcinácia
 • nosenie respirátorov na tvári
 • sociálny odstup
 • rutiny v triede
 • testovanie
 

I. Vakcinácia

Podľa organizácie by mali byť všetci dospelí a deti vo veku 12 rokov alebo staršie úplne zaočkovaní.
 
"Kým procesy výskumu a schvaľovania neumožnia imunizáciu detí mladších ako 12 rokov, deti základnej školy zostanú nechránené a budú závislé od iných prístupov, aby zostali v bezpečí," povedal Grosso. "To zahŕňa imunizáciu všetkých jednotlivcov, ktorí sú dostatočne starí na to, aby dostali vakcínu: študenti, učitelia a ďalší zamestnanci."
 

II. Rúška na tvári

Každý, kto má viac ako 2 roky, by mal v škole nosiť masky na nose a ústach. Rúška sú bezpečné a účinné počas školského dňa.
 

III. Sociálny odstup

Pokiaľ je to možné, študenti by mali v triede zostať najmenej 2m od seba.
 

IV. Rutiny v triede

Aby sa obmedzila interakcia študentov, HealthyChildren.org navrhuje, aby sa učitelia presúvali medzi triedami namiesto študentov. Odporúča sa jesť obed pri stole, alebo v malých skupinách vonku - namiesto v jedálňach - je ďalší návrh.
 

V. Testovanie

Odporúča sa skríningové testovanie pre študentov, ktorí ešte neboli očkovaní, najmä ak je v komunite vyšší výskyt COVID-19.
 
Napriek tomu všetko súvisí s očkovaním, ktoré sa neustále ukazuje ako najlepšia obranná metóda proti COVID-19. Pretože deti mladšie ako 12 rokov ešte nemôžu byť očkované, je na zvyšku komunity, aby ich chránila, čo zase chráni všetkých ostatných.
 
 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie