Záruka kvality

made-in-france
 

Všetky naše výrobky sú vyrábané podľa najlepších postupov výroby a kontroly.

Viac ako 99% našich výrobkov sa vyrába vo Francúzsku
(zvyšné 1% sa vyrába v Španielsku).

100% našich výrobkov je kontrolovaných vo Francúzsku

Všetky naše produkty obsahujú minimálne 95% podiel zložiek v BIO kvalite.

 

Naše certifikáty:  

ab
Francúzsky "AB certifikát" zaručuje, že rastliny boli pestované bez syntetických a chemických hnojív, pesticídov, GMO alebo konzervačného ošetrenie v súlade s ekologickými metódami pestovania. Minimálny obsah prírodných zložiek je 95%, čím sa radí medzi najnáročnejšie certifikáty s ohľadom na podiel bio surovín. 
Produkty obsahujúce tento certifikát musia byť vyrobené, alebo spracované v Európskej únii.
 
euro_bio
„Eurolist“ bol vytvorený s cieľom harmonizovať rôzne organické označovanie v EÚ. Zaručuje, že hotový výrobok ja zložený z najmenej 95% organických zložiek a zakazuje používanie GMO.
 
cosmebio
Francúzska značka zaručuje, že výrobky označené Cosmebio obsahujú minimálne 95% prírodných zložiek z celkového zloženia, alebo zložiek prírodného pôvodu. Minimálne 95% z použitých rastlinných zložiek je v BIO kvalite. Výrobky neobsahujú ropné látky, syntetické farbivá, parfumáciu, či konzervačné látky.
 
cosmeco 
Tento štítok je zárukou, že minimálne 95% zložiek v kozmetickom prípravku je prírodného pôvodu a najmenej 50% rastlinných zložiek je v kvalite BIO.
 
iso-9001 
 
ISO 9001 definuje súbor pravidiel, požiadaviek a postupov na manažment podniku s cieľom zabezpečiť kvalitu výsledného produktu. Manažérstvo kvality sa zaoberá nielen procesmi výroby, vývojom a produktom samotným, ale siaha i do riadenia podniku a snaží sa o vyhodnocovanie vedenia či úspešnosti strategických rozhodnutí. Výsledkom je certifikát, ktorý je medzinárodne uznávaný a je predpokladom určitej zrelosti a vyspelosti organizácie.
 

iso-22000

Norma ISO 22000 dáva svojím odberateľom najavo, že organizácia zaisťuje požadovanú bezpečnosť, zdravotnú nezávadnosť potravím a že je schopná identifikovať, analyzovať a kontrolovať riziká spojené s ich činnosťou. Analýza rizík je pritom kľúčom k efektívnemu riadeniu systému bezpečnosti potravín, pretože pomáha organizáciam predvídať a zvládať riziká.
 

iso-22716

Norma ISO 22716 je medzinárodne uznávaný štandard, ktorý poskytuje metodické pokyny pre výrobu, kontrolu, skladovanie a prepravu kozmetických produktov. Primárnym účelom tohto štandardu je poskytnutie návodu výrobcom kozmetických prípravkov, ktorí chcú spĺňať legislatívne požiadavky na správnu výrobnú prax a zaistiť požadovanú úroveň manažmentu výroby a zdravotnej nezávislosti svojich kozmetických produktov.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie